Pastatų hidroizoliacija – ką reikia žinoti?
Niekam ne paslaptis, jog visų pastatų statybos prasideda nuo pamatų. Tai be abejonės yra pati svarbiausia konstrukcijos dalis, nuo kurios priklauso statinio konstrukcijų kokybė ir eksploatavimas. Siekiant aukščiausių tikslų – labai svarbu kokybiški pamatai, todėl jų hidroizoliacija – tikrai ne ta vieta kur galima būtų taupyti. Bandydami sutaupyti šioje vietoje Jūs prisidarysite sau nemažai problemų ateityje, o tai pareikalaus gerokai didesnių išlaidų ir kartu – sudėtingų darbų atlikimo.
Šiandien pabandysime apžvelgti pagrindines hidroizoliacijos problemas ir, žinoma, jų pasekmės su kuriomis gali tekti Jums susidurti.
Galimos hidroizoliacijos problemų priežastys
Norėtumėme Jums išskirti keturias pagrindines priežastis, kurios sukelia hidroizoliacijos problemas. Pirmoji iš jų – betonas. Iš pradžių vertėtų žinoti tai, jog betono struktūros formavimosi metu atsiradusios kapiliarinės poros yra itin laidžios vandeniui, todėl jis itin lengvai gali patekti į patalpas dėl paprasčiausių gamybinių trūkumų. Kokie tie trūkumai? Viskas itin paprasta – džiuvimo metu susidarė iš pažiūros maži tarpeliai arba atsirado pažeidimų transportuojant Jūsų betoną.
Antroji priežastis susijusi su hidroizoliacija – tai siūlės. Pamatuose atsiradusios konstrukcinės, deformacinės ir darbo siūlės yra puikus vandens laidininkas. Nors tai gali pasirodyti kaip smulkema, tačiau iš tikrųjų ši smulkmena gali pridaryti labai didelių problemų ateityje. Dar viena priežastis – netinkamos statybinės medžiagos. Kaip jau minėjome, pamatai – tai ne ta vieta kur būtų galima taupyti, todėl būtina pasirinkti tinkamas ir kiek įmanoma kokybiškesnes statybines medžiagas.
Ketvirtoji, tačiau tikrai ne mažiausiai svarbi, hidroizoliacijos problemų priežastis – neprofesionaliai atlikti darbai. Hidroizoliacija turi būti atliekama šios srities specialistų, todėl jeigu prie pamatų dirbs ne itin patyrę meistrai – tai gali tapti problema. Ir visai nesvarbu, jog Jūs pasirinksite kokybiškas ir itin brangias medžiagas. Norint išvengti didelių problemų ateityje reikia pasirinkti ne tik kokybiškas medžiagas, tačiau ir profesionalius meistrus.
Prasta pamatų hidroizoliacija ir jos pasekmės
Tiems, kurie sukasi statybų versle – pasekmės tikriausiai yra gerai žinomos, tačiau pasidalinkime jomis ir su pradedančiaisiais. Gruntinis vanduo pasižymi nemažu ištirpusios druskos kiekiu ir įvairių cheminių junginių kiekiu, o tai – ardo betoną bei sukelia armatūros koroziją. Tai lemia, jog betonas praranda stiprumą bei atsparumą. Kokybiška hidroizoliacija padėtų to išvengti, tačiau tai ne vienintelė pasekmė, kuri Jūsų laukia jeigu nuspręsite taupyti.
Susidarius drėgmei – atsiranda pelėsis, o taip pat veisiasi ir įvairios bakterijos, kurios ne tik sugadina visą Jūsų vidaus apdailą, tačiau ir kenkia pačiai statinio konstrukcijai. Niekam ne paslaptis ir tai, jog susidarius dideliems vandens kiekiui patalpoje – ji tampa netinkama naudoti.
Taigi, kokybiška hidroizoliacija yra itin svarbu kiekvienam, kuris ketina statyti savo namo ar kitą pastatą. Vertėtų atsiminti tai, jog tikrai neverta taupyti statybinėms medžiagoms ar darbuotojams, nes ateityje tai gali pavirsti gerokai didesnėmis išlaidomis nei Jūs galite dabar įsivaizduoti.