Posted on

Vidaus sienų dažymas

Vidaus sienų dažymas

Vidaus sienų dažymas: 7 gudrybės, kurios užtikrins geresnę darbų kokybę

Vis dažniau nusprendžiama rinktis ne sienų tapetavimą, bet jų dažymą, nes tai padeda išgauti dar geresnį rezultatą. Niekam ne paslaptis, kad vidaus sienų dažymas visada reikalauja kruopštumo, tačiau darbų atlikimas bus kur kas sklandesnis, jei pasinaudosite keliomis paprastomis gudrybėmis. Taigi, ką svarbu žinoti apie sienų dažymą?

Trūkumų pašalinimas

Nudažytos sienos atrodys kur kas estetiškiau, jei prieš atlikdami dažymo darbus pašalinsite visus sienų trūkumus. Pirmiausia rekomenduojama sienas nušveisti specialiu šlifavimo popieriumi nuo sienų apačios link lubų. Tai atlikus, šlifavimą rekomenduojama pakartoti horizontaliais judesiais palei lubas ir grindis.

Teptuko ar volelio žymių pašalinimas

Kad ir kaip kruopščiai būtų atliekamas vidaus sienų dažymas, kartais neišvengiamai lieka teptuko ar volelių žymių. Kad taip nenutiktų, specialistai rekomenduoja naudoti dažų kondicionierių, kuris lėtina dažų džiuvimo laiką. Antrąjį dažų sluoksnį galėsite tepti dar nenudžiuvus pirmajam, o nudažytos sienos atrodys kur kas lygesnės.

Kaip išvengti spalvų neatitikimo?

Net ir tada, jei pirksite to paties gamintojo  vienos spalvos dažus, kartais nepavyksta išvengti spalvų neatitikimo. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama dideliame inde sumaišyti kelių skardinių dažus.

Kruopščiai nuplaukite dažymo įrankius

Net ir tada, jei sienų dažymui bus naudojamas visiškai naujas teptukas ar volelis, pirmiausia rekomenduojama kruopščiai nuplauti dažymui skirtą įrankį. Tam puikiai tiks vanduo ir skystas muilas.

Jei dažomos riebaluotos sienos

Jei dažysite riebaluotas sienas, dažai nekibs taip gerai, kai norėtųsi. Kad taip nenutiktų, naudokite riebalus šalinančią priemonę, ir prieš dažydami palaukite, kol sienos nudžius.

Dažų pertekliaus pašalinimas

Dažymo metu 2-3 cm teptuko panardinkite į dažus, o dažų perteklių pašalinkite į vidines dažų skardinės (ar kito indo) puses. Tai padės jums išvengti netvarkos – dažai neištikš ant grindų.

Jei dažais aptaškėte langus

Vidaus sienų dažymas atliekamas užklojant nedažomus paviršius, tačiau kartais dažų taškelių lieka ant langų. Juos galite atsargiai pašalinti skustuvu – tam sugaišite visai nedaug laiko.

Geriausią darbo kokybę užtikrinsite tada, jei neskubėsite ir darbą atliksite pakankamai kruopščiai. Vidaus sienų dažymas reikalauja šiek tiek kantrybės, tačiau rezultatas bus tikrai puikus.