Posted on

Sienų dažymas

Sienų dažymas

Sienų dažymas: ką svarbu žinoti apie šio darbo atlikimą?

Nors šiandien galime rasti tikrai labai didelį tapetų pasirinkimą, tačiau sienų dažymas tampa vis populiaresniu pasirinkimu. Palanku yra tai, kad dažai gali padėti paslėpti įvairius sienų trūkumus, taigi, galutinis rezultatas gali būti dar geresnis. Žinoma, visada svarbu pasirūpinti, kad dažymo darbai būtų atliekami tinkamai, taigi, ką svarbiausia žinoti apie šių darbų atlikimą?

Reikalingas tinkamas pasiruošimas

Sienų dažymas bus atliekamas greičiau ir paprasčiau, jei maksimaliai atlaisvinsite patalpas. Jei nėra galimybės išnešti visų baldų, tokiu atveju juos sustumkite į kambario centrą ir uždenkite plėvele. Nedažomus paviršius taip pat užklokite plėvele, nuo sienų nuvalykite dulkes. Įvairius plyšius bei nelygumus užglaistykite smulkiagrūdžiu glaistu, o vėliau šias vietas kruopščiai nušlifuokite. Jei sienos buvo dažytos ir anksčiau, tokiu atveju pasiruošimas pareikalaus daugiau laiko bei pastangų. Jums reikės nugremžti senus dažus ir nuvalyti nešvarumus.

Pasirinkite tinkamus dažus

Galutinis rezultatas visada priklauso ir nuo to, kokie sienų dažai yra pasirenkami. Šiandien galime rasti gausybės įvairių gamintojų siūlomos produkcijos, o spalvų ir atspalvių įvairovė bus tikrai labai plati. Vis dėlto, svarbu atsižvelgti į tai, kokioms patalpoms yra pritaikyti sienų dažai: sausoms patalpoms tinka įprasti sienų dažai, o vonios kambariui ar kitoms drėgnoms patalpoms vertėtų rinktis tam pritaikytus dažus, nes priešingu atveju rezultatas bus trumpalaikis. Kuo blizgesni yra vandeniu skiedžiami dažai, tuo didesnis jų atsparumas drėgmei: pavyzdžiui, miegamam tiks 4 blizgesio dažai, o vonios kambariui – ne mažesnio nei 12 blizgesio. Pasirinkę dažus numatykite, koks jų kiekis bus reikalingas – įprastai vieno litro dažų pakanka 10-12 kvadratinių metrų, tačiau visada palanku atsižvelgti į tai, kas yra nurodyta ant dažų pakuotės.

Dažymo darbų atlikimas

Pirmiausia rekomenduojama nudažyti sunkiai prieinamas vietas, pavyzdžiui, plotus prie radiatoriaus, aplink elektros jungiklius, rozetes, ir t.t.  Tai atlikę galėsite pereiti prie sienų dažymo: spalvos intensyvumas priklausys nuo to, kiek sluoksnių tepsite, tačiau antrąjį sluoksnį tepkite tik tada, kai pirmasis jau bus visiškai išdžiuvęs. Jei pasirinkote gana ryškių spalvų dažus – geltonus, raudonus ar oranžinius, sienų dažymas turės būti atliekamas dviem ar net trimis sluoksniais, kol bus išgaunama pakankamai sodri spalva.